Skip to content

Schooleys Mtn RdMadison, NJ 07940

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2019

Property Information

Block19
Lot7

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$950,000
100%
Total Assessment$950,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2011$986+1.3%
2010$973-44.1%
2009$1,740+3.2%
2008$1,685+9.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$2,000,000
DeedBook 5056, Page 20