Skip to content

784 West Bay AveBarnegat, NJ 08005

Built 1950
Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 9, 1980

Property Information

Block165
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page99

Building Details

Building Class10
Description1SB3G/
Dwellings1
ZoningR7.5
Sq Footage1,200
Acreage6.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$256,400
33%
Improvement Value:$513,100
67%
Total Assessment$769,500

Built

Year Built: 1950