Skip to content

672 East Bay AveBarnegat, NJ 08005

Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Feb 22, 1993

Property Information

Block251
Lot38
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBarnegat Twp
Tax Map Page108

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75H
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$232+2.2%
2024$227+3.8%
2023$219+0.5%
2022$218+1.5%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$3,000
DeedBook 3976, Page 525