Skip to content

00 Burnt Tavern Rd.(Block 1212 Lot 6)Brick, NJ 08724

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$263,931
Last Sale Date
Jan 6, 2025

Property Information

Block1212
Lot6
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page64

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage5.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$51,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,339+5.2%
2024$1,273+3.5%
2023$1,230+1.4%
2022$1,213+1.9%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$263,931
DeedBook 19897, Page 360Recorded1/9/2025

Also conveyed in this deed

1 parcel