Skip to content

326 Hulse Ave.Brick, NJ 08724

Built 1963

Last Sale Date
Apr 11, 2024

Property Information

Block1246
Lot26
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page65.1

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,800
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,500
44%
Improvement Value:$163,300
56%
Total Assessment$293,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,433+5.4%
2024$7,054+3.6%
2023$6,810+1.4%
2022$6,713+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1963