Skip to content

354 Laura CourtBrick, NJ 08724

Built 1979

Last Sale Date
May 14, 2020

Property Information

Block1429.02
Lot2
QualifierC0354
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page74.3

Building Details

Building Class35
DescriptionCOND
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,300
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,000
49%
Improvement Value:$84,800
51%
Total Assessment$164,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,310+5.2%
2024$4,097+3.5%
2023$3,960+1.4%
2022$3,906+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1979