Skip to content

1266 Isadora CourtBrick, NJ 08724

Built 1987

Last Sale Price
$372,000
Last Sale Date
Nov 26, 2024

Property Information

Block1429.02
Lot2
QualifierC1266
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page74.3

Building Details

Building Class35
DescriptionCOND
Dwellings1
ZoningRM
Sq Footage1,300
Acreage0.14

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$90,000
50%
Improvement Value:$88,400
50%
Total Assessment$178,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,415+5.5%
2024$4,185+3.7%
2023$4,037+1.5%
2022$3,978+2.0%
Property History

Property Sale

Sale
$372,000
Sq Ft1,300DeedBook 19868, Page 788Recorded12/6/2024

Property Sale

Sale
$97,000
DeedBook 4769, Page 537

Property Built

Built

Year Built: 1987