Skip to content

Adamston(Block 195 Lot 2)Brick, NJ 08723

Public Property

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Sep 15, 2014

Property Information

Block195
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage---
Acreage8.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2016$217+1.8%
2015$213+104.7%
2014$104+0.8%
2013$103+6.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$20,000

From:

To:

DeedBook 15897, Page 1629Recorded9/19/2014

Also conveyed in this deed

1 parcel