Skip to content

Adamston(Block 195 Lot 7)Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Jan 26, 1995

Property Information

Block195
Lot7
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRR1
Sq Footage---
Acreage10.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$72,300

Tax History

YearProperty taxesChange
1996$691-2.0%
1995$706+18.1%
1994$597+39.2%
1993$429-8.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0