Skip to content

113 Georgian Dr.Mantoloking, NJ 08738

Built 1965

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Feb 24, 2011

Property Information

Block30
Lot116
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page9.03

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage1,326
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$498,600
85%
Improvement Value:$85,200
15%
Total Assessment$583,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,080+5.2%
2024$14,332+3.5%
2023$13,848+18.1%
2022$11,726+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965