Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Osbornville(Block 321 Lot 24)Brick, NJ 08723
Public Property
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 24, 1998
Property Information
Block321
Lot24
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page25.3
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage---
Acreage8.4
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$199,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$199,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2000 | $2,016 | +3.7% |
| 1999 | $1,944 | +0.3% |
| 1998 | $1,938 | +2.7% |
| 1997 | $1,887 | +0.3% |
Property History
No events match the selected filters.