Skip to content

104 Kupper Dr.Mantoloking, NJ 08738

Built 1948

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 29, 2008

Property Information

Block35
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page9.03

Building Details

Building Class15
Description1SF
Dwellings1
ZoningR5
Sq Footage846
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$476,000
88%
Improvement Value:$65,000
12%
Total Assessment$541,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,974+5.2%
2024$13,282+3.5%
2023$12,833+13.0%
2022$11,359+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948