Skip to content

185 Brick Blvd.Brick, NJ 08723

Church/Charitable

Last Sale Price
$775,000
Last Sale Date
Aug 16, 2019

Property Information

Block381
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page31

Building Details

Building Class10
Description1.5SF1G
Dwellings1
ZoningB3
Sq Footage4,600
Acreage3.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$717,800
51%
Improvement Value:$702,100
49%
Total Assessment$1,419,900

Sale
$775,000
DeedBook 17581, Page 559Recorded8/23/2019