Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
35 Beaverson Blvd.Brick, NJ 08723
Commercial
Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 22, 1997
Property Information
Block382
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page31
Building Details
Building Class10
Description6 1SF 4960
Dwellings1
ZoningB3
Sq Footage---
Acreage5.8
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$1,053,500
37%
Improvement Value:$1,792,100
63%
Total Assessment$2,845,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $73,502 | +5.2% |
| 2024 | $69,859 | -10.4% |
| 2023 | $77,932 | +1.3% |
| 2022 | $76,946 | +1.6% |
Property History
No events match the selected filters.