Skip to content

361 Route 35 No.Mantoloking, NJ 08738

Built 1946

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Dec 15, 2020

Property Information

Block40
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page10.1

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,794
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$266,600
67%
Improvement Value:$131,400
33%
Total Assessment$398,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,280+5.2%
2024$9,771+6.7%
2023$9,161+1.3%
2022$9,045+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1946