Skip to content

763 Sycamore DrBrick, NJ 08723

Built 1977

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 11, 2003

Property Information

Block675
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page39.1

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,392
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,000
47%
Improvement Value:$146,500
53%
Total Assessment$276,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,142+5.2%
2024$6,788+3.5%
2023$6,559+1.3%
2022$6,476+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1977