Skip to content

108 Cedar Point Ave.Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Sep 5, 2014

Property Information

Block72
Lot135
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page13.1

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$130,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$130,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,360+5.2%
2024$3,194+3.5%
2023$3,086+1.3%
2022$3,047+1.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0