Skip to content

Mantoloking Rd.(Block 84 Lot 3)Brick, NJ 08723

Last Sale Date
Jun 11, 2007

Property Information

Block84
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningVZ
Sq Footage---
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$44,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$44,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,137+5.3%
2024$1,080+3.5%
2023$1,044+1.3%
2022$1,030+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 13681, Page 185