Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Cedarcroft Dr.(Block 888 Lot 14)Brick, NJ 08724
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2010
Property Information
Block888
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.3
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.14
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$109,600
97%
Improvement Value:$3,400
3%
Total Assessment$113,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,949 | +5.4% |
| 2024 | $2,799 | +3.6% |
| 2023 | $2,701 | +1.3% |
| 2022 | $2,666 | +1.7% |
Property History
No events match the selected filters.