Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Shawnee Dr.Brick, NJ 08724
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 25, 2003
Property Information
Block894
Lot20
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page49.2
Building Details
Building Class---
DescriptionDECK
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.15
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$58,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$58,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,519 | +5.4% |
| 2024 | $1,442 | +3.6% |
| 2023 | $1,391 | +1.3% |
| 2022 | $1,373 | +1.7% |
Property History
No events match the selected filters.