Skip to content

608 Fisherman Pl.Brick, NJ 08724

Built 1960

Last Sale Date
Nov 24, 2003

Property Information

Block985
Lot15
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page53.2

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR10
Sq Footage1,248
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$160,000
68%
Improvement Value:$75,300
32%
Total Assessment$235,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,141+5.4%
2024$5,828+3.6%
2023$5,624+1.3%
2022$5,551+1.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960