Skip to content

93 Nejecho Dr.Brick, NJ 08723

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 14, 1993

Property Information

Block99
Lot17
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page14.1

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,660
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$427,300
74%
Improvement Value:$150,100
26%
Total Assessment$577,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,914+5.2%
2024$14,175+3.5%
2023$13,696+1.3%
2022$13,523+1.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965