Skip to content

81 Nejecho Dr.Brick, NJ 08723

Built 1965

Owner
---
Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jan 30, 2026

Property Information

Block99
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityBrick Twp
Tax Map Page14.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,757
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$366,300
60%
Improvement Value:$247,000
40%
Total Assessment$613,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,842+5.2%
2024$15,057+3.5%
2023$14,547+1.3%
2022$14,363+1.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$430,000

From:

To:

Sq Ft2,182DeedBook 15785, Page 74Recorded4/16/2014

Property Built

Built

Year Built: 1965