Skip to content

2011 Route 35 N.B.-U #2Seaside Heights, NJ 08751

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 10, 2022

Property Information

Block1000
Lot281
QualifierC0102
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1082

Building Details

Building Class39
Description1F
Dwellings1
ZoningGBMF
Sq Footage832
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$245,000
66%
Improvement Value:$126,100
34%
Total Assessment$371,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,758+5.2%
2024$6,424+76.1%
2023$3,647+0.4%
2022$3,631+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985