Skip to content

Ortley BreezeSeaside Heights, NJ 08751

Last Sale Date
Sep 21, 2005

Property Information

Block1018
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page110

Building Details

Building Class10
DescriptionCOMMON ELEMENTS
Dwellings1
ZoningR40W
Sq Footage---
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment---

Tax History

YearProperty taxesChange
2007$5,750+8.4%
2006$5,303+2.2%
2005$5,191+2.3%
2004$5,076+2.1%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$685,000
DeedBook 12834, Page 798

Property Sale

SaleMulti
$140,000
DeedBook 5234, Page 949

Property Sale

SaleMulti
$200,000
DeedBook 4903, Page 891

Property Sale

SaleMulti
$140,000
DeedBook 4081, Page 928