Skip to content

21b Holiday RoadSeaside Heights, NJ 08751

Built 1942

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 25, 2013

Property Information

Block1056.04
Lot30
QualifierC0102
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page112

Building Details

Building Class29
Description1F
Dwellings1
ZoningGBMF
Sq Footage672
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$285,000
74%
Improvement Value:$100,300
26%
Total Assessment$385,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,016+5.2%
2024$6,670+112.2%
2023$3,144+0.4%
2022$3,130+0.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1942