Skip to content

Sunset Drive North(Block 1062 Lot 14)Seaside Heights, NJ 08751

Last Sale Date
Aug 25, 2006

Property Information

Block1062
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page113

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR40B
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$132,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$132,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,404+5.2%
2024$2,285+28.1%
2023$1,784+0.4%
2022$1,776+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 13355, Page 1183