Skip to content

46 Riverwood DriveToms River, NJ 08755

Vacant Land

Last Sale Price
$2,400,000
Last Sale Date
Jun 15, 2022

Property Information

Block170
Lot22
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page30

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningLI
Sq Footage---
Acreage7.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,270,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,270,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$41,359+5.3%
2024$39,294+23733.1%
2023$165-97.7%
2022$7,262+4525.2%
Property History

Property Sale

Sale
$2,400,000
DeedBook 19088, Page 1533Recorded7/5/2022