Skip to content

911 Raleigh DriveToms River, NJ 08753

Built 1962
Other Exempt

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Aug 17, 1987

Property Information

Block382
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page86

Building Details

Building Class17
Description1.5F1G WDAV1580
Dwellings1
ZoningR100
Sq Footage1,580
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,000
26%
Improvement Value:$267,000
74%
Total Assessment$359,000

Sale
$135,000
DeedBook 4587, Page 169

Property Built

Built

Year Built: 1962