Skip to content

94 Clayton AvenueToms River, NJ 08755

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block412
Lot79
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page3902

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR150
Sq Footage---
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$151,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$151,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,751+5.2%
2024$2,614-0.3%
2023$2,623+0.4%
2022$2,611+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0