Skip to content

1126 Hooper AvenueToms River, NJ 08753

Built 1975

Last Sale Date
Jan 13, 2024

Property Information

Block581
Lot2
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page68

Building Details

Building Class10
Description1B
Dwellings1
ZoningO15
Sq Footage1,236
Acreage1.74

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$522,000
50%
Improvement Value:$516,000
50%
Total Assessment$1,038,000

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975