Skip to content

117 Haines RoadToms River, NJ 08753

Built 1870

Last Sale Date
Nov 14, 2006

Property Information

Block705
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page84

Building Details

Building Class17
Description2F2G
Dwellings1
ZoningR90
Sq Footage3,778
Acreage39.82

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$3,982,000
91%
Improvement Value:$377,800
9%
Total Assessment$4,359,800

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1870