Skip to content

326 Elizabeth AvenueToms River, NJ 08753

Built 1940
Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Nov 4, 2025

Property Information

Block811
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page94

Building Details

Building Class10
Description1F
Dwellings1
ZoningR40A
Sq Footage480
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$138,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$138,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,513+5.2%
2024$2,389+42.8%
2023$1,673+0.4%
2022$1,666+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000
DeedBook 20188, Page 1352Recorded11/7/2025

Property Built

Built

Year Built: 1940