Skip to content

12 West Brighton DriveLavallette, NJ 08735

Built 1949

Last Sale Price
$145,000
Last Sale Date
Feb 25, 2004

Property Information

Block944.28
Lot27
QualifierD0004
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1052

Building Details

Building Class19
Description1F
Dwellings1
ZoningSMF
Sq Footage384
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:N/A
0%
Improvement Value:$124,200
100%
Total Assessment$124,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,262+5.2%
2024$2,150+139.7%
2023$897+0.4%
2022$893+4.5%
Property History

Property Sale

Sale
$145,000

Property Built

Built

Year Built: 1949