Skip to content

201b Shuster AvenueSeaside Heights, NJ 08751

Built 1995

Last Sale Date
Apr 23, 2013

Property Information

Block999
Lot2
QualifierC0102
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1081

Building Details

Building Class29
Description2F
Dwellings1
ZoningR40W
Sq Footage1,909
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$445,000
84%
Improvement Value:$82,100
16%
Total Assessment$527,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,598+5.2%
2024$9,124+26.9%
2023$7,189+0.4%
2022$7,158+0.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 15545, Page 239

Property Built

Built

Year Built: 1995