Skip to content

2010 Baltimore AvenueToms River, NJ 08755

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 21, 2014

Property Information

Block999
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityToms River Twp
Tax Map Page1081

Building Details

Building Class18
Description2F
Dwellings1
ZoningR40W
Sq Footage1,010
Acreage0.07

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$255,000
34%
Improvement Value:$499,100
66%
Total Assessment$754,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,732+5.2%
2024$13,053+14.3%
2023$11,420+0.4%
2022$11,370+4.5%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2015

Property Sale

SaleMulti
$18,000
DeedBook NaN, Page NaN