Skip to content

262 Clearstream RoadJackson, NJ 08527

Built 1951

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Sep 21, 1988

Property Information

Block13301
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page133

Building Details

Building Class17
Description1SFR
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage948
Acreage0.82

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$314,400
60%
Improvement Value:$208,500
40%
Total Assessment$522,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,066+4.1%
2024$5,826+4.2%
2023$5,591+1.5%
2022$5,510+1.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951