Skip to content

266 Clearstream RoadJackson, NJ 08527

Built 1947

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Aug 7, 2017

Property Information

Block13301
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page133

Building Details

Building Class16
Description1SFR
Dwellings1
ZoningR1
Sq Footage348
Acreage0.68

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$307,600
83%
Improvement Value:$64,700
17%
Total Assessment$372,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,284+4.0%
2024$4,121+4.0%
2023$3,962+1.4%
2022$3,907+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$120,000

From:

To:

Sq Ft348DeedBook 16858, Page 1337Recorded9/5/2017

Property Sale

Sale
$75,000

From:

To:

Sq Ft348DeedBook 16239, Page 1933Recorded11/12/2015

Property Built

Built

Year Built: 1947