Skip to content

291 Clearstream RoadJackson, NJ 08527

Built 1966

Last Sale Price
$999,999
Last Sale Date
Aug 29, 2023

Property Information

Block7501
Lot36
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page75

Building Details

Building Class17
Description1SFR2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,625
Acreage3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$419,000
42%
Improvement Value:$578,500
58%
Total Assessment$997,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,923+3.9%
2024$11,470+4.0%
2023$11,026+1.4%
2022$10,874+1.2%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$999,999
Sq Ft2,625DeedBook 19492, Page 1628Recorded9/22/2023

Property Built

Built

Year Built: 1966