Skip to content

324 Clearstream RoadJackson, NJ 08527

Built 1950

Last Sale Price
$900,000
Last Sale Date
Jan 26, 2024

Property Information

Block13301
Lot13
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityJackson Twp
Tax Map Page133

Building Details

Building Class17
Description1SFR
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,581
Acreage2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$371,000
43%
Improvement Value:$488,000
57%
Total Assessment$859,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,345+7.3%
2024$8,709+4.0%
2023$8,372+1.4%
2022$8,256+1.2%
Property History

Property Sale

Sale
$900,000
Sq Ft2,581DeedBook 19601, Page 872Recorded2/7/2024

Property Sale

Sale
$460,000
DeedBook 13138, Page 1824

Property Built

Built

Year Built: 1950