Skip to content

M Street(Block 1162 Lot 37)Forked River, NJ 08731

Public Property

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 13, 2010

Property Information

Block1162
Lot37
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$9,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$9,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2012$129+1.6%
2011$127+93.0%
2010$66-0.7%
2009$66+6.2%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$2,500
DeedBook 4740, Page 899