Skip to content

N Street(Block 1162 Lot 5)Lacey Twp, NJ

Last Sale Date
Nov 30, 2021

Property Information

Block1162
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page58

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$20,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2023$456+3.3%
2022$442+1.8%
2021$434+1.2%
2020$429+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$20,000
DeedBook 15345, Page 1453