Skip to content

327 Harris RoadForked River, NJ 08731

Built 1985

Last Sale Price
$18,000
Last Sale Date
Dec 21, 1983

Property Information

Block1605
Lot1
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class16
Description2SF-L-2AG 1951
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,951
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$128,500
43%
Improvement Value:$168,000
57%
Total Assessment$296,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,513+7.0%
2024$7,024+6.5%
2023$6,597+3.3%
2022$6,387+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1985

Property Sale

Sale
$18,000
DeedBook 4193, Page 583