Skip to content

11 First StreetLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1979

Last Sale Price
$351,000
Last Sale Date
Oct 16, 2023

Property Information

Block424
Lot9
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1+AG 1034
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,034
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$71,000
44%
Improvement Value:$90,000
56%
Total Assessment$161,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,080+7.0%
2024$3,814+6.5%
2023$3,582+3.3%
2022$3,468+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$351,000
Sq Ft1,034DeedBook 19518, Page 415Recorded10/24/2023

Property Sale

Sale
$85,000
DeedBook 5709, Page 836

Property Sale

Sale
$87,000
DeedBook 5001, Page 954

Property Built

Built

Year Built: 1979