Skip to content

327 Enterprise DriveForked River, NJ 08731

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 20, 2001

Property Information

Block436
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page32

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-2UG 1260
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage1,260
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,000
44%
Improvement Value:$102,100
56%
Total Assessment$182,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,614+7.0%
2024$4,314+6.5%
2023$4,052+3.3%
2022$3,922+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$54,500
DeedBook 4398, Page 335

Property Built

Built

Year Built: 1957