Skip to content

315 Annapolis LaneForked River, NJ 08731

Built 1967

Last Sale Price
$268,100
Last Sale Date
Feb 26, 2021

Property Information

Block448
Lot3
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description1SF-R 1538
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,538
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$85,000
42%
Improvement Value:$119,700
58%
Total Assessment$204,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,187+7.0%
2024$4,849+12.7%
2023$4,305+3.5%
2022$4,159+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$268,100
Sq Ft1,538DeedBook 18348, Page 1503Recorded3/4/2021

Property Built

Built

Year Built: 1967