Skip to content

204 Haines St EastLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1972

Last Sale Price
$305,000
Last Sale Date
Jul 29, 2008

Property Information

Block640
Lot4
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page38.1

Building Details

Building Class16
Description1SF-R-1AG 1789
Dwellings1
ZoningR80
Sq Footage1,789
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$104,500
40%
Improvement Value:$155,200
60%
Total Assessment$259,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,331+7.3%
2024$5,902+6.8%
2023$5,528+3.5%
2022$5,344+1.9%
Property History

Property Sale

Sale
$305,000
DeedBook 14083, Page 215

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 10542, Page 1569

Property Sale

Sale
$48,000
DeedBook 3946, Page 556

Property Built

Built

Year Built: 1972