Skip to content

527 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1960

Last Sale Date
Dec 8, 1978

Property Information

Block798
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page43

Building Details

Building Class15
Description1SF-R 0680
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage680
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$129,000
70%
Improvement Value:$55,300
30%
Total Assessment$184,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,670+7.0%
2024$4,366+6.5%
2023$4,101+3.3%
2022$3,970+1.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 3781, Page 40

Property Built

Built

Year Built: 1960