Skip to content

1305 Laurel BlvdLanoka Harbor, NJ 08734

Built 2022

Last Sale Price
$300,000
Last Sale Date
Nov 13, 2020

Property Information

Block840
Lot52
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page46

Building Details

Building Class18
Description2SF-2AG
Dwellings1
ZoningR-75
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$178,000
31%
Improvement Value:$396,100
69%
Total Assessment$574,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,548+7.0%
2024$13,600+248.3%
2023$3,905+3.3%
2022$3,780+1.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2022

Property Sale

Sale
$300,000
DeedBook 18173, Page 904Recorded11/27/2020

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 4302, Page 657