Skip to content

410 Sinclair AvenueLanoka Harbor, NJ 08734

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 30, 2015

Property Information

Block892
Lot14
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityLacey Twp
Tax Map Page49

Building Details

Building Class16
Description2SF-O-1AG 1350
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,350
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,000
40%
Improvement Value:$117,000
60%
Total Assessment$195,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,941+7.0%
2024$4,620+6.5%
2023$4,339+3.3%
2022$4,200+1.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$124,900
DeedBook 4634, Page 884

Property Built

Built

Year Built: 1988